جستجو

راهنمای تنظیمات Outlook 2013

راهنمای تنظیمات Outlook 2013

در صورتی که فقط در ارسال ایمیل از طریق Outlook با مشکل مواجه می‌شوید با توجه به بسته بودن پورت ۲۵ پارس تلکام باید تغییراتی روی Outlook خود اعمال کنید. قبل از اعمال هرگونه تغییر در تنظیمات، باز بودن پورت ۵۸۷ را روی‌ هاست خود چک کنید. به این نکته توجه فرمایید که در تمامی موارد پورت ۲۵۲۵ نیز می تواند جای‌گزین پورت ۲۵ باشد.

بررسی باز بودن پورت ۵۸۷

برای اطمینان ار باز بودن پورت ۵۸۷ به صورت زیر عمل کنید: از منوی Start ویندوز گزینه Run را انتخاب و در داخل Run دستور CMD را تایپ و روی OK کلیک کنید. با این کار وارد محیط Command Prompt می‌شوید. دستور زیر را در Command Prompt وارد و روی Enter کلیک کنید. Telnet “You’re Outgoing Mail Server” ۵۸۷ مثال: telnet mail.test.com 587 اگر جواب Telnet ،Failed شد می‌توان نتیجه گرفت که پورت ۵۸۷ روی هاست شما بسته است.

تنظیمات outlook2013

در صورتی که با وارد کردن این دستور وارد محیط آن شدید و پیام Failed دریافت نکردید، یعنی پورت مورد نظر روی هاست شما باز است.

تنظیمات outlook2013

با توجه به باز و یا بسته بودن پورت ۵۸۷ باید یکی از مسیر‌های زیر را دنبال کنید.

بسته بودن پورت ۵۸۷ روی‌ هاست

برای تغییر پورت (SMTP (25 به پورت (Submission (587، تنظیمات Microsoft Outlook 2013 را به صورت زیر انجام دهید: ابتدا گزینه Account Settings را انتخاب کنید.

تنظیمات outlook2013

تنظیمات outlook2013

سپس در پنجره مشاهده شده، Account مورد نظر را انتخاب و سپس روی Change کلیک کنید.

تنظیمات outlook2013

مانند شکل زیر ابتدا در (Outgoing Mail Server (SMTP، آدرس SMTP Server شرکت پارس تلکام را وارد کنید (smtp.parstelecom.ir) و سپس روی More Settings کلیک کنید. تیک گزینه Require Logon using Secure Password Authentication وابسته به تنظیمات هاست شماست.

تنظیمات outlook2013

پنجره زیر ظاهر می‌شود. ابتدا وارد Tab Outgoing Server شوید. مطابق شکل زیر تنظیمات را انجام دهید. گزینه My outgoing Server (SMTP) requires authentication نباید تیک داشته باشد.

تنظیمات outlook2013

بعد از آن وارد Tab Advanced شوید. در قسمت (Outgoing Server (SMTP شماره پورت را از ۲۵ به ۵۸۷ تغییر دهید و سپس روی OK و در پنجره قبل روی کلید Next و در صفحه پایانی روی کلید Finish کلیک کنید.

تنظیمات outlook2013

باز بودن پورت ۵۸۷ بر روی ‌هاست

برای اعمال تغییرات به صورت زیر عمل کنید: ابتدا گزینه Account Settings را انتخاب کنید.

تنظیمات outlook2013

تنظیمات outlook2013

سپس در پنجره مشاهده شده ، Account موردنظر را انتخاب و بر روی Change کلیک کنید.

تنظیمات outlook2013

سپس مانند شکل زیر بر روی More Settings کلیک کنید.

تنظیمات outlook2013

پنجره زیر ظاهر می‌شود. وارد Tab Advanced شوید. در قسمت (Outgoing Server (SMTP شماره پورت را از ۲۵ به ۵۸۷ تغییر دهید. سپس بر روی OK کلیک کرده و در پنجره قبل روی کلید Next و در صفحه پایانی روی کلید Finish کلیک کنید.

تنظیمات outlook2013

در این مرحله ارسال Mail را چک کنید.

نحوه ساختن Email Account جدید

در هنگام باز کردن Outlook برای اولین بار صفحه‌ای به مانند تصویر زیر برای شما نمایان خواهد شد. در صفحه اول بر روی Next کلیک نمایید.

تنظیمات outlook2013

در پنجره بعد Yes را انتخاب کرده و بر روی Next‌ کلیک کنید. در مراحل بعد می‌توانید تنظیمات Email خود را بر روی Outlook ست نمایید.

تنظیمات outlook2013

اما اگر شما قبلا برنامه Outlook 2013 را باز و با آن کار کرده‌ باشید، برای اضافه کردن اکانت جدید، باید به منوی فایل بروید و روی گزینه Add Account کلیک کنید.

تنظیمات outlook2013

برنامه مایکروسافت Outlook می‌تواند با وارد کردن آدرس ایمیل و رمز عبورتان تنظیمات و اطلاعات مربوط به ایمیل‌تان را دریافت و به صورت اتوماتیک ذخیره کند. پس آدرس ایمیل و رمز عبورتان را وارد و روی Next کلیک کنید.

تنظیمات outlook2013

اکنون نرم‌افزار Outlook تنظیمات ایمیل شما را کنترل خواهد نمود.

تنظیمات outlook2013

اگر Outlook توانست تنظیمات ایمیل شما را با موفقیت بخواند صفحه زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. برخی اوقات پیش می‌آید که این کار به درستی صورت نگیرد. اگر چنین اتفاقی افتاد تنظیمات را بصورت دستی انجام می‌دهیم.

تنظیمات outlook2013

دیدگاه خود را وارد کنید
راهکارهای سازمانی
مناطق تحت پوشش +ADSL2
فیلترها
Sort
display