جستجو

استفاده از Netstat-on

استفاده از دستور Netstat-on

با استفاده از این دستور می‌توانید برنامه‌هایی که خواسته یا ناخواسته بر روی سیستم شما در حال اجرا می‌باشند را شناسایی فرمایید. برای اجرای این دستور از منوی Start کامپیوتر خود گزینه Run را انتخاب کنید . (این مورد را می توانید با انتخاب کلید “ویندوز” و حرف R بر روی Keyboard خود نیز انجام دهید.) در قسمت Run گزینه CMD را وارد کرده و بر روی OK کلیک کنید.

بررسی شبکه داخلی

در صفحه باز شده دستور “netstat –on” را وارد کرده و Enter نمایید. با اجرای این دستور تمام برنامه‌های در حال اجرا بر روی سیستم شما به نمایش درخواهد آمد.

چک کردن اینترنت و شبکه

بعد از اجرای این دستور PID تمامی‌خطوطی که State آن‌ها به حالت ESTABLISHED می‌باشد را بر روی کاغذ یادداشت کنید. بعد از آن با انتخاب دکمه‌های Ctrl+Shift+Esc به صورت همزمان صفحه Task Manager خود را باز کنید.

چک کردن اینترنت و شبکه

در این صفحه وارد قسمت Processes یا Details شده و در صورت عدم نمایش ستون PID بر روی گزینه View کلیک کرده و گزینه Selected Columns را انتخاب کنید. در این قسمت در صورتی که گزینه (PID (Process Identifier تیک ندارد آن را تیک زده و بر روی OK کلیک کنید.

چک کردن اینترنت و شبکه

مجدد در صفحه Processes با انتخاب PID‌های یادداشت شده و انتخاب گزینه End Process برنامه‌های در حال اجرا را ببندید. (به این مورد دقت فرمایید که به هیچ عنوان Process های مربوط به سیستم نمی بایست End شوند.)

دیدگاه خود را وارد کنید
راهکارهای سازمانی
مناطق تحت پوشش +ADSL2
فیلترها
Sort
display