جستجو

مشاهده مقادیر سرعت در کنسول مودم

مقادیر سرعت

برای انجام این کار ابتدا می بایست صفحه کنسول مودم را باز کنید. مودم تحت ساپورت در شرکت پارس تلکام، ZyXEL بوده وIP ‌ این مودم به صورت پیش فرض ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ است. برای وارد شدن به کنسول مودم یک صفحه مرورگر (Internet Explorer یا Firefox یا …) باز کرده و در قسمت Address Bar آن، ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ را وارد کنید. در‌این مرحله برای وارد شدن به کنسول، در قسمت Password، admin را وارد کنید.

سرعت در مودم

صفحه زیر ظاهر می‌شود. در‌این مرحله برای انجام تنظیمات به صورت دستی گزینه Go to Advance Setup را انتخاب کرده و بر روی Apply کلیک کنید.

سرعت در مودم

صفحه اولیه مودم به صورت زیر ظاهر می‌شود. در‌این صفحه در قسمت Interface Status، می‌توانید سرعت Upstream/Downstream را مشاهده بفرمایید. این سرعت می بایست متناسب با سرعت درج شده در برگه قرار داد شما باشد.

سرعت در مودم

در صورتی که سرعت نشان داده شده در این قسمت پایین تر از سرعت سرویس شما باشد، ممکن است این مورد به دلیل مشکلات شبکه داخلی و اختلالات نویز و سیگنال خط اتفاق افتاده باشد. برای اطمینان از عدم وجود این مشکل می توانید با مراجعه به قسمت “میزان نویز و سیگنال خط” کیفیت خط خود را بررسی نموده و برای رفع این مشکل موارد ذکر شده را انجام دهید. در صورتی که میزان نویز و سیگنال خط شما مناسب بوده، اما سرعت UP شدن شما متناسب با سرویس نیست، با واحد پشتیبانی شهر خود برای بررسی مورد در تماس باشید.

دیدگاه خود را وارد کنید
راهکارهای سازمانی
مناطق تحت پوشش +ADSL2
فیلترها
Sort
display